(48) 795 715 548                      biuro@finteam.pl

Kadry i płace

Obsługa kadrowo płacowa to obszar księgowości sprawiający wielu przedsiębiorcom, zatrudniającym pracowników, wiele trudności. Zakres obsługi kadrowo-płacowej jest stosunkowo duży i może obejmować praktycznie wszystkie aspekty biurowo-księgowej działalności konkretnej organizacji. Zagadnienie to budzi wiele wątpliwości i sprawia wiele problemów. Na szczęście mogą Państwo powierzyć prowadzenie kadr i płac Nam. Profesjonalnie zadbamy o kadry i płace w Państwa przedsiębiorstwie.

Podstawowy zakres usług kadrowo – płacowych

Nasze biuro rachunkowe FINTEAM z siedzibą w Rzeszowie i Krakowie dostosowuje zakres świadczonych usług do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności oraz liczby zatrudnionych pracowników. Podstawowy pakiet usług obejmuje:

  • kompleksowe prowadzenie dokumentacji kadrowej pracowników tj. sporządzanie umów zleceń, umów o pracę
  • rejestracja nowozatrudnionych pracowników w ZUS, wprowadzanie zmian dotyczących danych osób , dokonywanie wyrejestrowań związanych z ustaniem stosunku pracy (ZUS, ZUA, ZIUA, ZWUA itp.)
  • sporządzanie listy płac
  • naliczanie wynagrodzeń wraz z wszystkimi świadczeniami dodatkowymi
  • naliczanie wynagrodzeń netto dla poszczególnych pracowników
  • naliczanie i pobieranie obowiązkowych składek społecznych i zdrowotnych dla każdego pracownika
  • sporządzanie miesięcznych deklaracji ZUS (DRA, RCA, RSA, RZA)
  • naliczanie i pobieranie zaliczek na podatek dochodowy oraz sporządzanie deklaracji do US (PIT-4R, PIT-8R)
  • przygotowanie pasków płac, rocznych zeznań podatkowych dla pracowników (RMUA, PIT-11, PIT- 40)

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy kadrach i płacach?

Kompleksowa obsługa kadr i płac w przedsiębiorstwie wymaga posiadania ogromnej wiedzy i doświadczenia. Żaden z przedsiębiorców nie ma obowiązku posiadać takich umiejętności. Prowadzenie własnego biznesu jest zajęciem angażujących właścicieli w 100%, wymagającym wielu poświęceń, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej w tym tak skomplikowanym zagadnieniu.

Oddanie sprawa pracowniczych w ręce specjalistów zagwarantuje Państwu, iż wszelkie aspekty związane  z obsługa kard i płac będą prowadzone w spodów systematyczny, profesjonalny i zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Każdy przedsiębiorąca zatrudniający pracowników ma w zasadzie dwie możliwości obsłużenia sprawa kadrowo-płacowych. Po pierwsze może zatrudnić specjalistę ds. kadr i płac na wyłączność. Jednak jest to rozwiązanie stosunkowo kosztowne, wymagające ponoszenia dodatkowych wydatków związanych z ciągłym doszkalaniem pracownika. Drugą możliwości jest zawarcie umowy z Naszym biurem rachunkowych dotyczącej obsługi rachunkowej rozszerzonej o sprawy kadrowo płacowe. Nasi pracownicy na bieżąco uczestniczą w szkleniach, po to aby ich wiedza byłą jak najbardziej aktualna, a obsługa profesjonalna. Doszkalanie pracowników jest obowiązkiem biura, które ponosi ich koszt. Wynagrodzenie biura jest ustalane indywidualnie i zależy od liczby obsługiwanych zatrudnionych u zleceniodawcy oraz zakresu świadczonych usług.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, abyśmy mogli przedstawić kompleksowe rozwiązanie obsługi kadrowo płacowej dla Państwa firmy.

ŻarówkaZainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych oddziałów!

Przejdź do kontaktu